Zacznij biegać przełaje

Bieganie stało się zarówno modne jak i popularne. Coraz częściej można spotkać osoby, które w taki sposób trenują nie tylko w miastach, ale i na wsiach. Czymś innym jest jednak bieg rekreacyjny, a czymś innym jest bieg przełajowy. Warto jednak poszerzać swoje horyzonty i sprawdzić się także i w tej dyscyplinie.

Na czym polegają biegi przełajowe?

Przede wszystkim jest to bieganie, podczas którego pokonujemy wszelkie bariery naturalnie postawione nam na drodze przez samą przyrodę. Z samej definicji więc widać, że nie biegamy utartymi, wyasfaltowanymi trasami, a po prostu wychodzimy na zewnątrz i biegniemy przed siebie. Możemy biec łąkami, polami, natrafić na las, błoto oraz szereg innych niedogodności. Taki bieg jest też znacznie bardziej wymagający kondycyjnie i sam w sobie może stanowić nie lada przygodę. Może się jednak okazać, że ze względu na niezbyt przyjazny teren mocno się ubrudzimy lub też będziemy mieli problemy z przedostaniem się przez daną przeszkodę.

Do takiego biegania zawsze warto jest się przygotować

Na przykład poprzez odpowiednio wytrzymałe buty do biegania oraz odpowiedni ubiór. W przypadku biegów przełajowych ta wytrzymałość jest najważniejszą i najbardziej nadrzędną cechą, którą warto wziąć pod uwagę. Idąc w daleką trasę dobrze jest mieć pewność, że nie będziemy musieli wracać na bosaka w postrzępionej koszulce. Przygotowanie może też obejmować naszą kondycję. Na pewno lepiej będzie się nam biec, jeśli wcześniej podczas treningów będziemy bardziej różnicować trasy oraz tempo biegania.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.kolobrzegmaraton.pl/index.php?trackback/7

This post's comments feed