Ciekawe biegi przełajowe

Biegi przełajowe z pewnością można zaliczyć do bardziej wymagających dyscyplin sportowych. Samo bieganie jest trudne i pozwala na spalenie dużych ilości kalorii, a bieg przełajowy jest jeszcze bardziej wymagający. Bez wątpienia jest to jednak ciekawe i bardzo rozwijające.

Odpowiednie przygotowanie to podstawa

Najlepiej zaczynać od krótkich dystansów, które następnie będzie można wydłużać. W swoim założeniu chodzi o to, aby podczas biegania pokonywać wszystkie bariery, jakie postawi na naszej drodze natura. To może więc oznaczać bieg przez błoto, przez zarośnięte łąki i pola oraz przez las. Trzeba też wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, a więc to, że mogą się nam zdarzyć ostre podbiegi. Aby się do czegoś takiego przygotować:

1. Po pierwsze trzeba zadbać o przygotowanie techniczne. Wybierając więc odzież funkcyjną przede wszystkim stawiamy na jej wytrzymałość, bo tylko takie ubranie sprawdzi się w trudnym terenie. Wybierając obuwie również zwracamy uwagę w większym stopniu na solidną konstrukcję i odpowiednie materiały, w mniejszym stopniu możemy skupić się na amortyzacji.

2. Po drugie ważne jest przygotowanie kondycyjne. Podczas treningów rekreacyjnych warto próbować jak najmocniej różnicować trasy oraz sam sposób biegania. Można trenować interwałami, ale i na zmianę trenować długie wybieganie jak i trening na czas. Im bardziej zróżnicujemy swój trening pod kątem jego formy, ale i terenu tym lepiej przygotujemy się do prawdziwego biegu przełajowego, a wówczas będziemy mogli czerpać z niego prawdziwą przyjemność.

They posted on the same topic

Trackback URL : http://www.kolobrzegmaraton.pl/index.php?trackback/5

This post's comments feed